Focení (nejen) miminek s rodiči

První měsíce a roky života vašeho miminka uběhnou jako voda. Jednoho dne se probudíte a zjistíte, že vaše drobná bytost už je samostatným človíčkem, který pomalu ale jistě objevuje svět kolem sebe. A vy si uvědomíte, že to všechno uběhlo tak strašně rychle.

Právě proto, jsou fotografie tak důležité. Dovolují nám zachytit ty první úsměvy, první krůčky, první výlety. Poskytují nám možnost se vždy vrátit do těch nejkrásnějších okamžiků, když byly naše děti ještě tak malé. Ovšem, kolikrát se stane, že když procházíte rodinná alba, najdete desítky a stovky fotografií svého miminka, ale vy sami tam skoro nejste?

Maminky a tatínkové jsou často ti, kteří stojí za foťákem. Jsou to právě oni, kdo dokumentuje první chvilky a milníky svých dětí. Ale nesmíme zapomínat, že i rodiče by měli být na fotografiích. Protože když naše děti vyrostou a budou chtít procházet staré rodinné fotografie, budou chtít vidět i nás. Budou chtít vidět naše obličeje, naše úsměvy, jak jsme se na ně dívali, jak jsme je drželi a jak jsme je milovali.

A tak, ať už jste maminka nebo tatínek za foťákem nebo před ním, důležité je, abyste tam byli. Abyste se neobávali, že nevypadáte dostatečně dobře. Protože pro vaše děti jste ti nejkrásnější rodiče na světě. A ty fotografie, na kterých jste vy s nimi, budou pro ně jednou z nejcennějších věcí.

Fotografování miminka s rodiči je důležité nejen pro děti, ale i pro nás. Může nám pomoci uvědomit si, jak rychle čas plyne a jak rychle se naše děti mění. A může nám připomenout, abychom si tyto okamžiky užili a zastavili se. Protože jednoho dne budou tyto fotografie všechno, co nám po těchto krásných okamžicích zůstane.

Ty nejlepší fotky jsou ty, na kterých jste vy a vaše děti, společně, upřímní a šťastní. Protože to je to, na co budete chtít vzpomínat. A to je to, co budou chtít vidět i vaše děti.

Pojďte se mi postavit před foťák. Pro sebe, pro své děti, pro vzpomínky.