Vánoční focení

Příběh promo fotek

Vánoční focení s dětmi většinou nevypadá jako z časopisu. Takovým příkladem jsou moji dva malí uličníci – pětiletá Emmička a roční Maty.

POKRAČOVÁNÍ TEXTU

Každé focení začíná instalací plátna. Jakmile plátno stojí, Maty si to k němu namíří. Obvykle si hned sedne a vydrží sedět asi tak dlouho, než připravím další dekorace a světla. Ale jen vezmu do ruky foťák, zvedne se a začne běhat, lehat si a dělat blbiny.

Na druhé straně máme Emmičku – člověk by si řekl, že v 5 letech už by to mohlo být jednodušší, ale opak je pravdou. Její kreativní duch je nezvladatelný, ať už jde o dělání obličejů a zvuků nebo tahání malého bráchy. A já se vždy marně snažím z ní dostat přirozený úsměv bez skopičin okolo.

Přesto, když se podívám na promo fotky, které jsem včera nafotila, vidím dokonale autentický obraz svých dětí – i se všemi čertíky v očích.

Vánoční focení není jen o vytváření idylických snímků pro naše vánoční přání. Je to příležitost ke sdílení smíchu, hravosti a radosti z těch malých okamžiků, které tvoří naše vzpomínky.

Moje rada pro všechny rodiče, kteří se chystají na vánoční focení svých dětí, je jednoduchá: Nechte děti dětmi, nechte je objevovat, hrát si a být tím, kým opravdu jsou. Focení by mělo být zábavou, ne nutností. A i když to může být někdy náročné, nakonec se z těchto fotografií stávají neocenitelné poklady, které zachycují pravou podstatu dětství. Zrušila jsem krátká mini focení a na vaše malé poklady mám tak dostatek času, aby mohly vzniknout i ty krásné fotografie na Vánoční přání nebo obraz pro babičku.